W ubiegły weekend Podopieczni naszego Stowarzyszenie świętowali Dzień Diabetyka. Wspólnie pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Centrum Bajki w Pacanowie. Bawiliśmy się bajecznie.

Wzięliśmy udział w warsztatach pt. Wybuchowa nauka. Dowiedzieliśmy się z czego składa się powietrze, że jajko można usmażyć lodem oraz, że bananem możemy wbijać gwoździe. Z uwagą słuchały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, zwłaszcza, gdy nasz naukowiec przeszedł do tematu kuchni molekularnej.  Molekularne lody malinowe, były palce lizać. Do kolejki po taką gałkę ustawiła się natychmiast uradowana gromadka.

Wystawa Bajkowy Świat oczarowała nas. Dla dzieci to był magiczny las z bohaterami z bajek, dla nas – dorosłych, powrót do dzieciństwa. Sami również zaskoczyliśmy panią animatorkę. Przy magicznym kwiecie paproci rozmawialiśmy czym jest szczęście. Padły mądre i dojrzałe słowa. Dla nas szczęście to zdrowie, brak chorób, spokojny sen. Ale i tak najwięcej radości mieli młodzi odkrywcy, którym udało się znaleźć w nosie smoka jego smarki i zaskoczone mamy znajdując rzekę pełną węży skarpetkowych, które w końcu odnalazły się po praniu.

Zanurzyliśmy się również w świat skandynawski legend i opowieści w Krainie Soria Moria.  Miało być strasznie, a było strasznie fajnie.  Dowiedzieliśmy się, że dzięki dobrej współpracy możemy sprowadzić wiosnę, uciec Trollom oraz otworzyć magiczne drzwi.

W Małym Teatrze oglądnęliśmy spektakl pt. „Mała syrenka”, a po nim mieliśmy możliwość animowania marionetki – wcale nie było to łatwe zadanie. Zgromadzeni w małej, przytulnej salce, bez foteli i krzeseł, leżeliśmy na miękkiej podłodze, wczuliśmy się w oglądaną historię i przeżywaliśmy ją wraz z bohaterami.

Wyjazd dla niektórych był za krótki. Cieszą nas nawiązane znajomości i rodzące się przyjaźnie, zwłaszcza naszych nowych Członków Stowarzyszenia.  Widzimy, że utrzymujecie ze sobą kontakt również poza spotkaniami w Stowarzyszeniu, wiemy, że wspieracie się wzajemnie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.